banner2

banner14

08 Mayıs 2015 Cuma

TFF Yabancı Kontenjanı Konusunda Israrcı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bugün yabancı kontenjanı konusunda flaş açıklamalar yaptı. Daha önce de itiraz edilen yabancı kontenjanı konusunda geri adım atmayan TFF, kulüplerin tepkisini almaya devam ediyor.

05 Temmuz 2013 Cuma 17:16
TFF Yabancı Kontenjanı Konusunda Israrcı!
 
 
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ateşle oynamaya devam ediyor...
 
Yabancı oyuncu sayısını ele alan TFF; 17 kulübün tüm isteğine, ısrarına ve baskısına rağmen 1 yıl önce aldığı kararda direndi.
 
Kulüpler Birliği'nin daha önce yaptığı "6+0+4 uygulaması kulüplere büyük zarar verir. Türk futboluna darbe vurur" şeklindeki açıklamalarını dikkate almayan TFF, bugünkü yönetim kurulu toplantısında 6+0+4 uygulamasının devreye sokulduğunu bildirdi.
 
Kulüplerin bugüne kadar ısrarla belirttiği 6+2+2 uygulamasını bugün de gözden geçiren TFF "Geçen yıl 13 Haziran'da 6+0+4 uygulamasıyla ilgili kulüplere görüş bildirdik. Hepsi de kabul etti. Üstelik transfer tescil dönemi de başladı. Bu kararımız yürürlüğe girmiş oldu. Değiştiremeyiz" dedi.
 
TFF'nin bu kararı kulüplerin büyük tepkisine neden oldu.
 
Avrupa'daki mücadelenin en büyük ölçülerinden birinin yabancı oyuncu sayısındaki serbestlik olduğuna dikkat çeken kulüpler, TFF'nin yeni uygulamasının Türk futboluna darbe vuracağını sert bir şekilde ifade etti.
 
Türk futbolunun alt yapısının son derece yetersiz olduğuna dikkat çeken Fenerbahçe dışındaki 17 kulüp şunları dile getiriyor:
 
"Günümüzün şartlarına ayak uydurmamız gerekir. Transfer edeceğimiz futbolcuların 4'ünü tribünde ya da evde oturtmanın izahını kim nasıl yapacak! 10 futbolcuyla sözleşme hakkımız bulunuyor. Bu doğrultuda almış olduğumuz futbolculardan 4'ünün parasını sokağa atmış olacağız. Haliyle bu futbolcular yeteri kadar forma giyemeyeceği için maç deneyimleri azalacak. Motivasyonları kaybolacak. Bu futbolcuların formsuz şekilde Avrupa'da başarılı olmaları mümkün değil. TFF tarihi bir hata yaptı."
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV