banner2

banner14

08 Mayıs 2015 Cuma

Ersun Yanal Basın Topantısı Düzenledi.

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Ersun Yanal, Fenerbahçe'nin teknik direktörü olarak ilk basın toplantısını yaptı. Ersun Yanal basın toplantısında, " Hepimiz bu takımdan keyif alacağız. Mücadelesi yüksek bir takım olacağız" dedi.

09 Temmuz 2013 Salı 16:14
Ersun Yanal Basın Topantısı Düzenledi.
 
 
 
İşte Yanal'ın açıklamaları:
 
"Yüreğini ortaya koyan, aklını kullanan, kazanmak için oynayan bir takım olacak. Hepimiz bu takımdan keyif alacağız. Mücadelesi yüksek bir takım olacağız." 
 
"Şampiyonluk için, Fenerbahçe tarihine altın harflerle geçmek için yeterli bir süreç. Aykut Kocaman, doğru bir takım bıraktı. Biz daha da doğru yöne getirmek için çalışıyoruz. Transferler konusunda bilgim vardı. Benim de isteğimle oldu. Fenerbahçe rakiplerini zorlayan bir takım. Bu böyle devam edecek. Her türlü oyunu oynayacağız. Rakiplerine az önlem alan, rakiplerin önlem alacağı bir takım olacak. Her maçı kazanmak için oynayacağız."
 
"Biz sahanın içinde kalmak istiyoruz. Süreçte rakiplerinin üstüne çıkacak oyunu oynayacak kapasitedeyiz." 
 
"6+0+4 geçen sene alınmış bir karar. Fenerbahçe buna göre planını yaptı. Şimdi de böyle devam ediyoruz. 5+0+3'e göre de planımız var."
 
"Fenerbahçe her oyuncuyu alır, her oyuncuyu da gönderebilir. Ama bu süreci de beklemek zorundayız."
 
"Fenerbahçe'nin değerleri ve prestiji çok önemli. Oyuncuları buradan sizin de vasıtanızla uyarmış olalım. Herkes sorumluluklarını bilmeli. Fenerbahçe'nin disiplin kuralları vardır. Sosyal medya çok önemlidir. Asla bunu yasaklamak gibi de bir düşüncemiz olamaz."
 
"1 yıllık kontrat zaten şampiyon olmak karşılığını taşıyor bence. Kararı yönetim kurulu ve başkanımız verir."
 
"Fenerbahçe'nin taraftarının bir tutumu var. Bence Türkiye'nin belki de dünyanın en çabuk birleşen taraftar kitlesine sahibiz. Şampiyonluğu istiyoruz. Taraftarlar da buna destek olacaklardır."
 
"Değerli oyuncularımız var. Tempolu oynayacak bir kadroya sahibiz."
 
"Biz bir oyuncuyu almak istersek şartlar uyarsa alırız. Ama bir süreç var. Onu beklemek zorundayız."
 
"Biz saha içinde çok iyi kalmak zorundayız. Bence yönetimin de başaracağı bir nokta var. Ben umutluyum. Fenerbahçe istedi, ben buradayım. Böyle bir tasarruf vardı, ben de geldim. Kim olmak istemez ki?"
 
"Fenerbahçe mücadele veriyor. Biz de bunu takip ediyoruz. Çok güçlü bir takımız. Her ne olursa olsun; elimizden geleni yapacağız."
 
"Biz Aykut Kocaman ile her zaman konuşuyoruz. Her zaman fikirlerine saygı duyuyorum. Ama herhangi bir görüşme olmadı."
 
"Yerli oyuncuların çok önemli olduğu bir dönemdeyiz. Gençlere son 2-3 yılda özellikle büyük yatırım yapıldı. Biz de buna destek vereceğiz. Kim faydalı olacaksa o tercih edilir. Hedefe gidecek kişilerle birlikte olacağız."
 
"Başkanımızı vizyonundan dolayı tebrik ediyorum. Avrupa'yı buraya getirmek gerekiyor. Böyle bir tesisiniz varsa Avrupa'ya gitmeye gerek yok. Herkesin buraya gelip incelemesi gerekiyor. Çok güzel bir yer."
 
"Gelinen nokta çok net. Futbol bilim değil. Ama fazlasıyla bilimden yararlanıyor. Görsel, fiziksel ve sağlık boyutuyla içine girmiş durumda. Oyuncuların tek tek testlerini yapıyoruz. Neler yapacağını planlıyoruz. Cihazlarla oluşan yükleri ölçüyoruz. Kendi programları dahilinde sakatlık konusunda çalışıyoruz. Beslenme konusunda çalışıyoruz. Yüzde 60-65 oranında bireysel çalışıyoruz. Saha içindeki fiziksel performanslarını ölçüyoruz. Bir taraftan da teknik-taktik analiz yapıyoruz. Bütün bunları bir ekip gerçekleştiriyor. Ekip içinde oldukça tecrübeli arkadaşlarımız var. Tekrar Aykut Hoca'ya teşekkür ediyorum. Onlar güzel bir çalışma yaptılar. Birim daha da büyüyecek. Bu konuda Fenerbahçe'ye yatırımlarımız dünya kulüplerinde olmayan şekilde devam edecek. Bir ekip çalışması bu, sadece benim çalışmam değil. 2006 yılında kullanıyordum. Avustralya yapımı değişik bir çeşidi."
 
"Oyuncularımızın dinlenmeleri çok önemli. Onlar da yavaş yavaş takıma katılacak. Biz saha arkasında da oldukça yoğun çalışıyoruz. Onlar da takıma yetişmeye çalışacak."
 
"25 milyon taraftarımız var. Dünyanın en büyük taraftarlarından birine sahibiz. Onlar bizimle beraber. Onlar da bize yüreğiyle, aklıyla birlikte bize katılacak."
 
"Galatasaray güçlü rakiplerden bir tanesi. Bir rakibimiz. Fenerbahçe, her rakibinde olduğu gibi geçmek isteyecektir. Ve geçecektir de."
 
"Bildiğinizin dışında hiçbir çalışma olmadı. Önemli bir süreç var. Süreç sonunda da net olarak bunları konuşacağız."
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV