banner2

banner14

08 Mayıs 2015 Cuma

TC ile SSK SGK sigorta primi sorgulama işlemleri

SSK – SGK sorgulama işlemlerini anlattığımız haberimizde sigorta sorgulama ekranı hakkında önemli bilgiler içermektedir.

20 Mart 2015 Cuma 16:46
TC ile SSK SGK sigorta primi sorgulama işlemleri
 SGK hizmet dökümü sigorta sorgulamaişlemini SGK  hizmet dökümü haberimizi okuyarak sigorta sorgulama sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca TC Kimlik No ile SSK SGK hizmet dökümü sorgulama işlemleri de bir tık ötede. SSKhizmet dökümü sorgulama sayesinde birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.  SSK sorgulama ve SGK sorgulama işlemlerinizi burada ki bilgiler ile kolayca yapabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü

SGK hizmet dökümü, sigortalı olarak çalıştığınız süreç boyunca, yapmış olduğunuz hizmetlerin bir arada toplanıp, bir sanal belge olarak oluşturulmasını kapsayan bir programdır. SGK hizmet dökümünüzü internet üzerinden öğrenmeniz ise oldukça kolay bir işlemdir. SGK’nın her bir kurumu için aynı yöntemler kullanılarak yapılan SGK hizmet dökümü işleminin ayrıntıları aşağıda anlatıldığı gibidir;

SGK hizmet dökümünüzü, iki değişik şekilde geliştirilmiş olan yöntemlerden yararlanarak yapabilirsiniz. Buna göre SGK hizmet dökümünüzü; ister, e-devlet kapısına giriş yapıp burada e-devlet şifrenizi kullanarak, isterseniz de, ESGM uygulamasına giriş yapıp burada her hangi bir şifre kullanmadan öğrenebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

e-devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi ile yapılan SGK hizmet dökümü;

İlk adım olarak, e-devlet resmi web adresi olan  www.turkiye.gov.tr  adresine giriş yapınız.

Daha sonra, burada açılan  yeni  sayfanın her iki tarafında yani, üst bölümün sağında ve sayfanın sol kenarında yer alan ‘E-Hizmetler’yazan alana geliniz.

Ardından, açılan  yeni  sayfanın sol bölümünde yer alan kısımdan,  ‘S’ harfini seçiniz ve sonrasında, S harfi ile başlayan hizmet seçenekleri arasından ‘ Sosyal  Güvenlik Kurumu’ yazan seçeneği işaretleyiniz.

Buradan sonra ,  ‘SSK (4A)’,  ‘Bağkur (4B)’  ve  ‘Emekli Sandığı (4C)’şeklinde yer alan başlıkları göreceksiniz.

Düzenlenmiş olan bu SGK kurumları arasından kendinizin bağlı olduğu kurumu belirleyiniz.

Sonrasında, kurumunuz için düzenlenmiş olan hizmet dökümünü işaretleyiniz.
Daha sonra, açılan sayfada, ‘T.C kimlik numarası’ ve  ‘e-Devlet şifresi’şeklinde yer alanbölümleri doldurunuz.

SGK hizmet dökümü sorgulaması için son aşama olarak, kimlik doğrulama işlemlerinizin yapılması için gerekli olan kişisel bilgilerinizi, sayfada düzenlenmiş olan ilgili bölümlere doldurunuz.

ESGM uygulaması üzerinden şifre kullanılmadan yapılan SGK hizmet dökümü;

İlk adım olarak,‘esgm.sgk.gov.tr’   adresine giriş yapınız ve burada açılacak olan  yeni sayfanın sağ üst bölümünde bulunan ‘E-SGK’ yazan başlığa tıklayınız.
Bir sonraki aşamada, bu sayfada bulunan  ‘E-Hizmetler’ yazan bölüme geliniz.
Daha sonra, bu bölümün altında bulunan ‘E-Hizmetler Uygulaması’ yazan alana geliniz.
Devamında, açılan bu  yeni  sayfada bulunan,  ‘E-Hizmetler Giriş Ekranı’ adı ile düzenlenmiş olan bir tablo göreceksiniz.

Eğer  Türkiye  vatandaşı iseniz, bu tabloda yer alan  ‘T.C’ ibaresini işaretleyiniz ve ardından, karşınıza gelecek olan  yeni  sayfada bulunan;

‘T.C Kimlik Numarası’ , ‘İl’,  ‘Doğum Yılı’,  ‘Cilt Numarası’ ve ‘Güvenlik Kodu’şeklinde oluşturulmuş olan alanları istenilen şekilde doldurunuz.
Sonrasında, ‘Bilgileri Sorgula’ yazan butona tıklayınız.
Bu işlemlerin devamında, en son aşama olarak, bu sayfanın  üst tarafında yer alan kurumlar içinden, işlem yapmak istediğiniz kurumu, yani kendi bağlı olduğunuz kurumunuzu seçiniz. Daha sonra, hizmet dökümü sorgulaması işleminizi gerçekleştiriniz.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV